Su Arıtma Nedir ?

Su Arıtma Su arıtma, son yıllarda kullanılmakta olan USA patentli bir sistemdir.şehrin içinde içme suyumuzu bize ulaştıran kirli, paslı su iletim sistemleri ile evimize kadar ulaşan suyun içilebilir sağlıklı bir hale getirilme sürecidir.

Su arıtma Sistemleri

Günümüzde uzay teknolojisi (NASA )ile geliştirilen reverse Osmosis yani Ters Ozmoz cihazlar ile kapımıza kadar her türlü iyon ve kimyasalı içerisinde barındırma ihtimali olan şehir suyunu nano teknolojik membran kullanılarak içme suyu haline getirip ve içerisine zengin mineraller eklenip en sağlıklı içme suyu elde etme sistemidir..

Su arıtma Reverse Osmosis Nedir

Bu Su arıtma sistemi Ters Ozmoz olarak bilinir. Kirli suyun kademeli olarak belirli bir basınç ile karbon ve membran filtrelerden geçirilmesi ile elde edilir.Ters Ozmoz, kademeli olarak sadece suyun geçebileceği diğer tüm iyon, molekül ve istenmeyen mineralin sudan ayrıştırılması ile şehir suyunu her an tapteze ,yanıbaşınızda hazır hale getirme sistemidir .

SU ARITMA CİHAZI ÇALIŞMA PRENSİBİ

1. Aşama Ön Filtre (Sediment Filtre) :
Su ile temasa geçen ilk filtre 5 mikron gözenek özelliğine sahiptir ve çamur, pas, asbest gibi tortuları tutarak suyu berrak bir hale getirir.

2. Aşama Aktif Carbon Blok Filtre:
Başta klor olmak üzere kötü koku ve tat veren tüm kimyasal maddeleri arıtır.

3. Aşama Granüle Carbon:
Bu aşamada klor,küf,pas tortuyu arıtır, renk ve gelen suyu dengeler, membran filtreyi korur.

4. Aşama Membran (75 gpd) Filtre:
Membran, dünyada sadece birkaç dev firmanın üretebildiği 3 kat kompozit polyamidden oluşan, ileri teknoloji bir filtredir. Filtre’ye gelen basınçlı su, gözenekleri milimetrenin milyonda birinden çok daha küçük olan dan geçerek en düşük molekül düzeyinde filtre edilir. Bu işlem sırasında suda bulunabilecek zararlı karışımların ve mikropların tamamı dışarı atılır. Suda bulunan tüm kimyasal maddeleri arındırır. Sudaki çözünmüş madde miktarı (TDS) ortalama % 90 düşürülerek, suyun özü elde edilir. Bilinen en küçük virüs membran gözeneğinden 20 kat daha büyüktür ve asla geçemez.

5. Aşama Post Carbon Filtre:
Bu aşamada, membran filtreden ayrıştırılarak gelen su tatlandırılarak, sizin kontrolünüzde en ekonomik ve en kaliteli şekline dönüşür.Hindistan cevizi kabuğu kullanılır.Yumuşak su üretilir.

İLAVE EDİLEBİLEN ZENGİN İÇERİKLİ FİLTRELER.

6.Aşama Mineral Filtre:
Mineral filtre temiz su niteliklerini geliştirir. Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, Potasyum ve diğer hazır birçok doğal maden sularında bulunan mineraller gereklidir. Gerekli mineralleri suya aktarır.

7.Aşama Alkalin Filtre:
Alkalin pH filtreleri yardımıyla yabancı maddeleri arındırarak suyu çok daha kaliteli, kaliteli ve fonksiyonel hale getirir. Özel olarak seçilen mineraller aynı zamanda suyu 7,5 – 8,5 pH seviyesine yükseltir. %100 doğal içeriği ile Alkalin filtre suyunuzun mineral ve pH seviyesini optimum seviyede tutar.

8. Detox Filtre:
* Detox filtre suyun molekül yapısını küçülterek hücre emilimini maksimum seviyeye çıkarır . Detox filtre suyun 2 mikrometre olan doğal titreşimini kullanarak dağınık halde bulunan su moleküllerini sıra haline dizer. Biriken toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Detox özellikli su vücuda enerji verir ve dinçleştirir.